Websitenizi Arama Motorlarına Nasıl Tanıtabilirsiniz ?

Siteniz ister bir blog sitesi, ister forum sitesi, isterse büyük bir portal olsun, sitenizi arama motorlarına kaydettirmeniz, sitenizin ziyaretçi trafiğini arttıracaktır.

Sitenize ne kadar çok ziyaretçi uğrarsa, amacınıza o kadar yakınlaşmış ve mesajınızı çok daha fazla kişiye ulaştırmış olursunuz. Aynı zamanda ziyaretçi sayısı arttıkça, siteniz arama motorları tarafında popüler olarak algılanır ve bu da sizin sitenizden daha çok para kazanmanızı sağlar.

Sizin gibi birçok kişi, kendi sitelerine ziyaretçi trafiği sağlamak amacıyla sürekli çalışmalar yapıyorlar. Bunun için bir rekabet içinde olacaksınız. İşte bu rekabette, iyi bir sonuç elde etmek ve başarılı olmanız için bazı çalışmalar yapmalısınız.

Bu çalışmanın en önemli ayağı, sitenizi arama motorlarına tanıtmak olacaktır. Bunun için size kısaca yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Sitenizi daha önce sizlerle paylaştığımız bilgiler ışığında tasarlayıp, özgün içerikler eklemişseniz, sitenize ücretsiz olarak ziyaretçi gönderecek olan arama motorlarına kayıt yapma zamanı gelmiş demektir. Bu sitenizi tanıtma faaliyetlerinin ilk adımı olmalıdır.

Bunun için aşağıda verdiğimiz linklerden sitenizi arama motorlarına ücretsiz olarak tanıtabileceğiniz gibi, bir ping sitesini kullanarak sitenize ping gönderme işlemiyle de tanıtma yapabilirsiniz. Biz size her ikisi içinde, ziyaret etmeniz gereken adresleri aşağıda veriyoruz ve her iki yöntemi de kullanmanızı öneriyoruz.

Büyük arama motorları Google, Yahoo, Bing gibi sitelere, aşağıdaki bağlantıları tıklayarak kayıt yapabilirsiniz.

Google : http://www.google.com/intl/tr/add_url.html
Yahoo   : http://search.yahoo.com/info/submit.html
Bing      : http://www.bing.com/toolbox/webmaster

Bir ping servisini kullanarak, sitenize ping gönderme işlemiyle de arama motorlarına kayıt yapabilirsiniz. Bunun için de aşağıdaki ping sitelerini kullanabilirsiniz.

http://pingomatic.com
http://blo.gs/ping.php1 yorum :

Yorumunuzun için teşekkür ederiz.