SATIŞ ORTAKLIĞI VEREN SİTELER NASIL BULUNUR ?

Merhaba Arkadaşlar ,

Satış ortaklık havuzlarından birine üye olarak satış ortağı olmak istemeyip, herhangi bir konuda satış yapan özel bir ürün bularak, bu ürüne satış ortağı olmak istiyorsanız, bunun için öncelikle kendinize ait bir websitenizin olması gerekir. Henüz bir siteniz yok ise, Adım Adım Ücretsiz Olarak Websitesi Kurulumu" başlıklı yazımızı okuyun.

Bir websiteniz var ise ve satış ortaklığı işine başlamaya karar vermişseniz, en büyük arama motoru olan Google'da konunuzla alakalı bir affiliate sitesi bulmanız mümkün.

Sağlıkla ilgili, araba markaları ile ilgili, diyet ürünleriyle ilgili , çiçeklerle ilgili, moda ile ilgili bir websitenizin olduğunu varsayalım. Google' da şu şekilde bir arama yapmanız, sizi istediğiniz affiliate programı veren sitelere yönlendirecektir.


Yukarıdaki gibi herhangi bir konuda Google'da yapacağınız bir arama , sizi "çiçek" satış yapan ve affiliate programları veren sponsor sitelerin sayfalarına götürecektir. Bu şekilde yapılan aramalar sonucunda Google'da ilk sayfada çıkan sitelere satış ortağı olarak, sizin aracılığınızla yapılan çiçek satışlarından komisyon kazanırsınız.
9 yorum :

 1. bu bilgiler çok işime yaradı teşekkür ederim. sitenizi devamlı takip edeceğim.

  YanıtlaSil
 2. Satış ortaklığı veren siteleri bulmak için google' ın alerts servisi de kullanılabilir.

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler bilgiler için satış ortaklığı sitelerinin hepsini bir arada bulabileceğimiz bir yer olmaması büyük kayıp.

  YanıtlaSil
 4. bende satış ortaklığı programları ile ilgileniyorum ancak , google ile nasıl pratik bir arama yapabilirim diye düşünüyordum. bu yöntemi deneyeceğim. teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler web sitesi olmayanlar ve bir satış ortaklığı ağına katılmayanlar için çok faydalı. Ülkemiz de bu işi yapan kuruluşlar var. XTicaret gibi güvenilir sitelerde birçok ürün satış ortağı olabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 6. Çok işime yaradı. Birçoğu da güvenilir ve kaliteli gerçekten. Herkese hayırlı işler

  YanıtlaSil
 7. Gerçekten çok işime yaradı. Sitenizi incelemeye devam edeceğim. Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 8. Bu banner deniyor sanırım. Sizde de var hatta :) üstüne tıklayınca para kazanılıyormus. Bunun hakkında bilgi verir misiniz? Nasıl eklerim bloguma bunları?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Banner kendin yapabilirsin ya da yaptırabilirsin Handan. İstersen ne olduğunu ben burada uzun uzun anlatmayayım. Banner nedir yazdığında Google Amca epeyce bilgi verecektir. :) Banner sahibi olunca da, istediğin satış linkini bu banner entegre edersin ve banner reklamını yapabilirsin.

   Sil

Yorumunuzun için teşekkür ederiz.