12 Haziran 2013 Çarşamba

Kimler Yazı Yazarak Para Kazanabilir ?

Merhaba Arkadaşlar,

Sizlere dün sözünü verdiğimiz yazarak para kazanma konulu yazı dizimize başlıyoruz. İlk yazımızda, Kimler Yazı Yazarak Para Kazanabilir sorusunun cevabını arayacağız.

Yazı yazma işi kimilerine göre bir hobi, kimilerine göre de bir alışkanlıktır. Hayatımızın her katmanını saran internet, böyle bir konuda da kendini göstermiş ve bu alanda ciddi bir sirkülasyon oluşmaya başlamıştır.

Böyle bir hobiniz var ise ve yazmayı seviyorsanız, bu iş sizin için büyük bir kazanç kapısı haline gelebilir. Böylece, hem sevdiğiniz bir işi yapmanın hazzını yaşarsınız, hem de bu hazzı, para kazanma aracı haline getirebilirsiniz.


Yazmış olduğunuz yazılarınızı, ister konuyla ilgili web sitelerine ya da bloglara satın, isterseniz kendiniz ücretsiz ve hızlı bir şekilde blog açarak kendi blogunuzda paylaşabilirsiniz. Bu şekilde açacağınız blogunuz arama motorları tarafından kısa bir süre sonra fark edilecek ve size ziyaretçi trafiği gönderilecektir. Her gelen ziyaretçi, size bir şey kazandırabilir ve bu kazanç bir ömür devam eder.

Yazmayı seven ve günde maksimum bir saatini internette geçiren herkes, bu işi yapabilir ve para kazanabilir.

Belli bir işte çalışanlar, ev hanımları, öğrenciler, memurlar yani toplumun her kesiminden olan kişiler bu işi yapabilirler. Bize ulaşan bir çok mailde, ya da toplum içindeki bir çok kişi, boş vakitten canlarının sıkıldığını ve yapacak bir iş bulamadıklarını söylüyorlar. Bizce, vakti olan ve bu vaktini değerlendirmek isteyen kişiler için kesinlikle mükemmel bir iştir yazarak para kazanmak.

Biz bu yazı dizisinde sizlere, internet ortamında makale yazmanın ve bu yazıların nasıl paraya dönüştürülebileceğinin bir kaç yolunu göstermek ve öğretmek istiyoruz. Siz bu yöntemlerden kendinize uygun olanı tercih ederek işe koyulabilirsiniz.

Makale yazarak daha ilk günden itibaren kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Siz iş aramayacaksınız. İş zaten sizin ayağına gelecektir. Çünkü web dünyasında, bu alanda o kadar büyük bir açık var ki, siz daha işe başladığınızda ve bir kaç özgün yazı yazarak kendinizi ispatladığınızda, birileri zaten size ulaşacak ve yazdıklarınızı almak isteyecektir. Ya da siz, orta vadede çok daha fazla kazanabileceğiniz yöntemi tercih ederek, kendinize bir blog kurup, yazdıklarınızı kendi blogunuzda yayımlamaya başlayabilirsiniz.

Yaklaşık olarak bir saat içinde yazıp kontrolünü yaptığınız bir makaleyi 10 TL gibi ortalama bir rakama satışa çıkarabilir ve satabilirsiniz. Tabi ki bu, sizin yazdığınız makalenin konusuna ne kadar hakim olduğunuzla ve kullandığınız dilin ne kadar düzgün olduğuyla alakalı bir durumdur. Kopya içerik olmayan ve tamamen size ait olan özgün bir makale ortaya koymalısınız ve Türkçe'yi düzgün kullanmalısınız.

"Ben herhangi bir konuda bilgi hakimiyetine sahip değilim ve bu şekilde değerli makaleler yazamam" diye düşünüyorsanız, bu düşüncenizden derhal vazgeçin! Çünkü size, "her konuda nasıl kaliteli ve özgün makale yazılır" başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Burada öğrendiğiniz teknik ile, her konuda özgün içeriğe sahip, kaliteli makaleleri nasıl yazabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. Bu yazımızı okumak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Yazılar yazarak web dünyasından nasıl gelir elde edebileceğinizi, yazdığınız makaleleri nasıl ve nerede satışa çıkarıp kısa sürede satabileceğinizi, ya da; blog kurup kendi blogunuzda bu yazılarınızı yayımlayarak, zamanla nasıl ciddi ve sabit bir gelire ulaşabileceğinizi, bu yazı dizisinin sonunda öğrenmiş olacaksınız. Belki bazılarınız hemen yazmaya başlayacaklardır.

İnternet teknolojisinin milyonlarca insan tarafından kullanıldığı bir devirde, elbette bu teknolojiyi kazanca dönüştürmek isteyenler de çok olacaktır. İnternetten para kazanmak konusunda bir çok yöntem vardır. Bunlardan bazıları da, sizin özgün içerikli yazılarınızı kullanarak para kazanmak istiyorlar. İşte bu site sahipleri sizinle irtibata geçecek ve yazılarınızı satın almak isteyeceklerdir. Bundan hiç endişeniz olmasın.   

Şu gerçeği kesinlikle göz ardı etmeyiniz. İnternet, tüm gücünü, yazılı ve görsel materyallerden almaktadır. Yani özgün ve faydalı yazılar ya da görseller (resim, video), internetin gücünün kaynağıdır ve bu hep böyle olacaktır.

Saygılarımızla,

  

  

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuzun için teşekkür ederiz.