21 Şubat 2013 Perşembe

HANGİ SATIŞ ORTAKLIĞI PROGRAMINI SEÇMELİYİM?

İşin aslı şudur ki; bir affiliate (satış ortaklığı) programını bulmak ve bu ağa dahil olmak oldukça kolay bir iştir. Sadece bir tanesini seçerek hemen işe başlayabilirsiniz.

Ama adımınızı nereye ve nasıl attığınızı bilmek, size hem zaman hem de kazanç sağlayacaktır.

Satış ortaklığı ( affiliate ) ağları, tek tek tüm affiliate ağlarını araştırmak ve bulduğunuz affiliate programları ile tek tek anlaşma yapmak zorunda kalmamanızı sağlar. Affiliate ağları, sizin için kod takibi yapma, ödemelerinizi gerçekleştirme ve istatistik yapma gibi tüm işlemleri yerine getiren web dünyasının büyük satış aracılarıdır. Siz sadece , satış ortaklığı şartlarını kabul etmekle yetinirsiniz.

 Bu affiliate ağları, oldukça profesyonel satış sistemleri olan web sitelerine sahip, üretici ile satıcıyı birbirine bağlayan şirketleşmiş platformlardır. Bu ağlar oldukça popüler olmalarına karşın, malaesef türkçe dil desteği sağlamamaktadırlar. Ancak başlangıç (beginner) seviyesinde ingilizce bilgisine sahip olan kişiler bu ağlara dahil olup hemen ürün tanıtımlarına başlayarak para kazanmaya başlayabilirler. Tabiki her program yapısal ve teknik anlamda aynı değildir. Sizin kazançlarınıza da doğrudan etki edecek olan bu yapı ve teknikleri bilmeli ve buna göre adımlarınızı atmalısınız.

 Bu yazımda sizlere, en popüler, en başarılı ve size en çok kazandıracak olan ağlardan bahsetmek istiyorum.
Şimdi bu ağları aşağıda sıralayalım:


  1. ClickBank ( www.clickbank.com ) - İngilizce :
Dünya üzerinde affiliate denince akla ilk gelen ve en popüler olan ağdır. Clickbank, e-kitap, yazılım, ve birtakım servis hizmetleri gibi daha çok digital ürünlerin yer aldığı bir affiliate marketidir. Bu ağda bir çok kategoride ürünler sergilenmektedir ve ürünlerin satış komisyonları %50 - %75 arasında değişmektedir. Oldukça gelişmiş olan ve son derece başarılı ve güvenilirliğini kanıtlamış bu affiliate ağına katılmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.


   2.  Amazon ( www.amazon.com ) - İngilizce :

Amazon.com'u web dünyasının dev alışveriş merkezi olarak tanımlayabilirim. U.S.A merkezli olan bu site, dünyadaki bir çok yerel dillere göre tasarlanmış web siteleri ile müşterilerine hizmet vermektedir. Aynı zamanda da affiliate ağları sayesinde sizlere, herhangi bir websitesi ve ürün sahibi olmadan satış ortaklığı ile para kazanmanızı sağlayan bir platformdur. Bu platformda, digital ve fiziki olmak üzere aklınıza gelebilecek her türlü ürün satılmaktadır. Oldukça yüksek bir ziyaretçi trafiğine sahip bu dev alışveriş platformu, Clickbank'a göre daha düşük komisyonlar vermesine karşın, dünya üzerindeki güvenilirliği ve bilinirliği sayesinde yüksek satış yüzdelerine sahip olabileceğiniz bir affiliate ağıdır.

   3.  Xticaret ( www.xticaret.com ) - Türkçe :

Türkiye'de hizmet vermekte olan ve 2009 yılında hayata geçen Xticaret.com, şuanda 50.000 aktif kullanıcısıyla oldukça hızlı gelişmiş ve son derece başarılı olan bir affiliate ağıdır. Ürün yelpazesini günden güne büyüten ve yüksek komisyonlar veren tamamen türkçe bir ağ Xticaret. Yeterli düzeyde ingilizce bilgisine sahip olmayan ve bu işe yeni başlayacak olanlara, son derece güvenli ve oldukça kazançlı bu sisteme dahil olmalarını kesinlikle tavsiye ederim.

Yukarıda bahsetmiş olduğum bu affiliate ağları sayesinde, bir çok affiliate programlarını bir arada kategorize edilmiş olarak bulabilecek ve satışını yapmak için tek tek ürün arayışına girmeniz gerekmeyecek.

Elbette bunların yanısıra, para kazanabileceğiniz daha bir çok affiliate sistemi mevcut. Bunları da daha sonra deneyebilirsiniz. Ancak tüm bilgi ve tecrübelerimize dayanarak şunu belirtmek isteriz ki; ne kadar çok affiliate programına dahil olursanız, o kadar çok başarılı olma yüzdeniz düşecektir. Öncelikle yukarıda bahsetmiş olduğumuz bir ağa dahil olarak , ya da tek tek bir kaç tane affiliate programı bulup bunlara satış ortağı olun, başarılı olduktan sonra diğerlerine geçin. (Tek tek affiliate programlarını nasıl bulabileceğinizi "Satış Ortaklığı Veren Siteler Nasıl Bulunur" başlıklı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.)

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuzun için teşekkür ederiz.