10 Kasım 2012 Cumartesi

SATIŞ ORTAKLIĞI SİZE NE KADAR PARA KAZANDIRABİLİR?

Merhaba Arkadaşlar,

Size bu yazımda, hepinizin merak ettiği bir konudan; yani satış ortaklığından ne kadar kazanabilirsiniz sorusuna cevap olabilecek bir konudan söz etmek istiyorum.


Satış ortaklığı programında dijital ürünlerin satışı size diğer fiziki ürünlerin satışından çok daha fazla para kazandırır. Bu alanda dünyanın en büyük dijital ürün pazarlama platformu olan Clickbank, sadece dijital ürünlerin satışına ortaklık veren bir affiliate marketing havuzudur.

Şimdi bununla alakalı size küçük bir örnek vermek istiyorum.
Varsayalım ki bir affiliate programına katıldınız ve fiyatı 45 dolar olan bir dijiital ürün buldunuz ve bu ürünün satış ortaklarına dağıttığı komisyon oranı %50 olsun. (Bu oran bir çok üründe %75'lere kadar çıkabiliyor)

Kesinlikle bu üründen stok bulundurmuyor, kredi kart kesintilerinden ve diğer kesintilerden etkilenmiyor, ürünün sevkiyatı, ürünle ilgili sorunlar ve diğer hiç bir giderden siz etkilenmiyorsunuz. Her satıştan size %50 oranında komisyon veriliyorsa, siz satış başına 22,5 dolar para kazanırsınız.

Eğer bu ürünü Clickbank üzerinden satıyorsanız, Clickbank sizden her satış başına 1,5 dolar bir hizmet kesintisi yapacaktır. Yani sizin bu üründen net kazancınız 21 dolar olacaktır. Bu verilerden yola çıkarak sizin sadece bir affiliate programına katıldığınızı ve sadece bir ürün için satış ortağı olduğunuzu varsayarak, kazancınızı aşağıdaki topladan hesaplamımız mümkündür.

Ne kadar kazanabileceğiniz gördünüz değil mi ? Üstelik bu sadece bir üründen kazancınız.

Sizin birden fazla ürüne satış ortağı olduğunuzu ve komisyon oranının %50'den daha fazla olduğunu düşündüğümüzde, bu kazancınızı katlamanız mümkündür.

Şunu da belirtmemiz gerekir ki, bu tabloda son iki satırda bulunan günlük 10 ile 15 adet ürün satışı yapmak, başlangıç seviyesindeki biri için çok zordur. Ancak yeni başlayan biri için haftalık 5 adet ürün satışı hiçte zor değildir ve kesinlikle gerçekleşmesi mümkündür. Günlük düzenli ve istikrarlı bir çalışma ile bu satışları yükseltebilir ve düzenli bir gelire kabuşabilirsiniz.

Affiliate programına başlamadan önce, bu konudaki seviyenizi düşünüp ona göre bir satış stratejisi belirlemeniz, bu işten düzenli ve sürekli gelir elde etmeniz açısından, size yol gösterici olacaktır.

Başarı, kimileri için bir ek gelir elde etmek iken, kimilerine göre aylık 10.000 - 20.000 dolar gibi para kazanabilmektir. Satış ortaklığı sistemi ile her ikisine de ulaşmanız mümkündür. Bu işi başlı başına ciddi bir iş olarak görmeniz, bu işten çok daha ciddi rakamlar kazanabileceğiniz anlamına gelir. Hedefinizi ne kadar yüksek tutarsanız, bu işten para kazanmanız o derece mümkün hale gelecektir. Elbette bunun için ne yapacağınızı ve nasıl yapacağınızı bilmek zorundasınız. İşte bu noktada size, www.googlekullan.com yardımcı olacak ve bu işten gercekten para kazanmak isteyenlerin ihtiyaçları olan tüm bilgilere ulaşmalarını sağlayacaktır.

Bu noktada önemle bilinmesi gereken şudur : Para kazanmak için az da olsa giderleriniz olacaktır. Satış yapmanız için reklam yapmanız, reklam yapmak içinde az da olsa para harcamanız gerekecektir. Ancak harcamalarınız yanında kazanacağınız para çok daha fazla olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Yani sırası geldiğinde, "kaz gelecek yerden, tavuk esirgenmez" atasözünü hatırlamakta fayda vardir. 

Satış ortaklığı sisteminden para kazanmak için internette bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Ancak bunların hepsi dağınık bilgilerdir ve bir çok farklı siteden bu bilgileri derleyip toparlamanız gerekecektir. İşte biz bunu düşünerek, ilk başlarda bizim yaptığımız gibi uzun uzun yazılar okuyarak, günlük saatlerce zaman harcamanızı engellemek ve kısa yoldan, fazla zamanınızı almadan ve derli toplu bir şekilde bu bilgilere ulaşmak için ve tecrübelerimizi bir araya getirerek sizinle paylaşmak için bir makale hazırladık.

Satış ortaklığı sisteminden para kazanabilmek için 20 altın tavsiye isimli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuzun için teşekkür ederiz.