22 Haziran 2012 Cuma

SATIŞ ORTAKLIĞI SİSTEMİ İLE PARA KAZANMAK

Yeniden Merhaba Arkadaşlar ,

Bir önceki yazımda sizlere, Google Adsense ile blogunuzdan nasıl para kazanabilirsiniz, adım adım bunu anlatmıştım. Şimdi ise, Satış Ortaklığı Sistemi ile nasıl kazanabiliriz , bundan bahsedelim.

Satış Ortaklığı Pazarlama Sistemi , bir şirket veya kişiye ait ürünlerin , internet ortamında satış ortağı olan kişiler  tarafından satılmasına ve her bir satıştan belli oranlarda komisyon kazanılmasına dayalı bir alışveriş uygulamasıdır.

Bu sistemde 4 temel taş bulunur.Bunlar ;


 1. Ürün sahibi olan kişi ya da şirket ( Sağlayıcılar)
 2. Aracı kişi yada şirket  ( satış ortakları )
 3. Satılacak ürün    ( Servis , hizmet , fiziki ürün , digital ürün ,yazılım )
 4. Alıcılar ( müşteriler )Satış ortaklığı , Sağlayıcılar ile Satış ortakları arasında , ürün satışından elde edilen kar marjının paylaşılması esasına dayalıdır. Yani danışıklı olarak her iki tarafında kazanmasını sağlayan bu sistem , son derece işlevsel ve bir o kadar da basit bir mantığa dayanır. Bu sistem , henüz yeni başlayan başlangıç seviyesindeki satıcıların çok az bir riskle bu işe girmelerini sağlayarak, onları cesaretlendirirken , bu aşamada bile çok yüksek gelir elde edebilecekleri bir sistemdir.

Satış ortağı olmak için şirket falan olmanıza gerek yoktur. Satılan ürünlerin vergisiyle falan da uğraşmazsınız. Ürün geliştirme , stoklama , paketleme , sevkiyat , ürünle ilgili diğer sorunlar , satış sonrası hizmetler vs. gibi bir derdiniz olmaz. Bunların tamamı ürün sahibini ilgilendirir. Siz sadece satılan üründen komisyonunuzu alırsınız.

Satış ortaklık programları , hem ek gelir sağlamak isteyenler için , hem de sadece bu işle ilgilenerek çok daha fazla kazanmak isteyenler için son derece ideal bir iştir. Eğer günde 1-2 saatinizi internet başında geçirebiliyorsanız , çok kısa süre içinde bu sisteme dahil olarak kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bu açıklamalardan sonra gelelim bu işin nasıl yapıldığına ;

Herhangi bir websitesi sahibi olmadan , ya da bir websitesi kurarak bu işe nasıl ve nereden başlayacağınızı öğrenme vakti geldi...

Satış ortaklığı programına katılmak artık eskiye göre gerçekten çok kolay. İster ücretsiz olarak bu programlara dahil olun, isterseniz çok cüz'i bir bedel ödeyerek satış ortaklık havuzlarına üye olun (xticaret.com veya plimus.com ). Ayrıca Clickbank gibi yine dünya devi bir satış ortaklık havuzuna ücretsiz dahil olabilirsiniz. Bunları tek tek ve detaylı bir şekilde önümüzdeki birkaç gün içinde buradan sizlere anlatacağım.

Satış ortağı olmak istediğiniz herhangi bir ürün websitesi buldunuz. Nasıl bulacağınızı BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ürün sahibi olan kişiler ya da kurumlar , internet üzerinden sattıkları ürünlerini , daha fazla satabilmek için , yüksek komisyonlar karşılığında kendilerine satış ortakları ararlar.

Sizin yapmanız gereken, kurmuş olduğunuz websiteniz ile ya da websitesi kurmadan , affiliate linklerinizi , forum sitelerinde ve sosyal paylaşım platformlarında  (facebook ,twitter gibi) , bu ürünlerin tanıtımını yaparak , size verilen özel bir URL link sayesinde , sitenizi ziyaret eden kişileri ürünün anasayfasına yönlendirmek ve bu yönlendirme sonucunda ürün satışı olduğunda, komisyon kazanmaktır.

Teknik olarak çok basit gibi görünen bu işi başarabilmeniz için bilgiye ihtiyacınız var ki, bu bilgileri edinmeniz sizin yıllarınızı alabilir. Endişe etmeyin !

 Bu blogda anlatacağımız konular sayesinde adım adım bu işi nasıl başararak , kazanmaya başlayacağınızı öğreneceksiniz.

Affiliate (satış ortaklığı) işine başlamak için öncelikle size önerebileceğim Türkçe ürünlerin satışının olduğu , satış ortaklık havuzu Xticaret.com'a üye olmanız. Xticaret havuzunda , satış ortağı arayan binlerce ürün ve firmayı kategorize edilmiş şekilde bulacaksınız.Yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar :
 1. Adım : Websitesi kurmak başlıklı yazımızı bir kez daha okuyun ve 1 saat içinde güzel bir websitesi sahibi olun.
 2. Adım : Xticaret'e üye olun. BURADAN hemen üye olabilirsiniz. Xticaret.com'da satış ortağı olmak isteğiniz kategoride ki ürünleri belirleyin. (Birkaç tane ürün seçin. Tüm ürünleriniz aynı kategorideki ürünler olsun. Örneğin; Sağlık ve Fitness kategorisinde bulunan , siğillere son , saç çıkarma formulü , hemoroid tedavisi gibi ) üç ürüne birden satış ortağı olabilirsiniz.
 3. Adım : Bu ürünler ile ilgili makaleler yazın. Yani tanıtım yazıları yazın ve yayınlayın. Tanıtım yazılarınızı yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda "BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK" başlıklı yazımıza yeniden göz atın.
 4.  Adım : Tanıtım yazılarınızın sonuna "BU ÜRÜNÜ İNCELEMEK İÇİN TIKLAYINIZ" gibi bir yönlendirme yaparak, Xticaret'ten almış olduğunuz o ürünle alakalı affiliate linkinizi bu yazıya bağlantı verin. Bu şekilde ziyaretçileri bu yazıyı tıkladıklarında ürünün anasayfasına yönlendirmiş olacaksınız.
 5. Adım : Sağlık ve fitness konusunda yaptığınız araştırmaları ve edindiğiniz bilgi ve birikimleri, websitenizde yayınlayarak sitenizi güncel tutun. Yazılarınız kesinlikle özgün olsun. Özgün içerikli tanıtım yazılarını nasıl yazabileceğinizi BURAYI TIKLAYARAK öğrenebilirsiniz.Kısa da olsa sitenize hergün sağlık veya fitness konularında yeni yazılar yazarak yayınlayın.  
 6. Adım : Bu adımda yapmanız gereken artık websitenizi internette tanıtmaktır. İnternet ortamında , blog sitenizin linkini yapabildiğiniz kadar farklı yerlere not edin. Bir forum sitesine üye olarak açılan konulara yorum yapın. Kullanıcı adı olarak kendi websitenizin adını verin. Facebook'ta websitenizden bahsederek , arkadaşlarınızı ve diğer facebook kullanıcılarını websitenize yönlendirebilirsiniz.
 7. Adım : Ücretli reklamlar da vererek kısa zamanda websitenize çok fazla ziyaretçi çekebilirsiniz. Tabi ki bu da size para olarak geri dönecektir.Mutlaka harcadığınızı geri alırsınız. Yeter ki size bu blogda anlattıklarımızı iyice anlayın.
Anlamadığınız şeyleri bize sorarak daha kısa zamanda başarıya ulaşabilirsiniz. En kısa zamanda sorularınıza yanıt verilecektir.  
Satış ortaklığı sistemlerinde , kazandığınız komisyon oranları %35-%75 oranlarında değişir. Bu komisyon oranları ile , günlük olarak satacağınız 1veya 2 ürün , aylık binlerce dolar kazanmanızı sağlayacaktır.

Daha önce bahsettiğim Google Adsense ile Satış Ortaklığı sistemini , websitenizde kombine ederek , sürekli artan ve bir ömür devam edecek olan bir ek gelire kavuşabilirsiniz. Üstelik bunun için günlük 1 - 2  saatinizi internet başında geçirmiş olmanız yeterli olacaktır.

Konuyla alakalı sorularınızı buradan bize sorabilir, yardım isteyebilirsiniz. Elimizden geleni yapacağımızdan ve en kısa sürede sorularınızı cevaplandıracağımızdan emin olun...Hiç yorum yok :

Yorum Gönder

Yorumunuzun için teşekkür ederiz.